Skok na: navigace, obsah
Nacházíte se zde: Úvod » O češtiněO češtině

Kniha Pište správně česky

Může být kniha o češtině zábavná? Umíte si představit, že ji máte na nočním stolku a čtete si ji jako beletrii před spaním? Věříme, že vás o tom přesvědčí kniha „Pište správně česky – poradna šílených korektorů“, kterou jsme vydali ve spolupráci s vydavatelstvím Zoner Press.

Publikované články

Baví vás čeština? Zajímá vás, jak se vyhnout nejčastějším prohřeškům, kterých se Češi vůči své mateřštině dopouštějí? Pokud ano, věříme, že se vám budou líbit články, které jsme připravili ve spolupráci s internetovým magazínem Interval.cz.

Zápisník šíleného korektora – blog o češtině a nejen o ní

Internetový občasník zaměřený zejména na český jazyk a na psaní obchodně účinných textů. Jeho cílem je nejen upozornit na časté chyby, ale také informovat o zajímavostech ze světa jazykovědy nebo nabídnout komentáře k různým trendům souvisejícím s používáním jazyka.

Čeština pod lupou – jazykový koutek

Píšete dopis, tiskovou zprávu nebo jiný text a dostali jste se do úzkých? Nejste si jisti, jak napsat to či ono slovo? Pak neváhejte a nahlédněte do našeho jazykového koutku. „Čeština pod lupou“ je průběžně aktualizovaný jazykový rádce, který slouží jako shromaždiště informací z mnoha dostupných příruček.

Související stránky


Novinky

10.4. Recenze od Chytráka Tima

Petr Chlebek na svém webu Chytrák Tim zhodnotil 2. vydání naší knížky. Moc děkujeme. Odkazy na další recenze najdete na samostatné stránce.

10.2. „Pište správně česky“ podruhé

Naše veledílo Pište správně česky – poradna šílených korektorů se dočkalo nového, výrazně rozšířeného vydání. A naši čtenáři ho mají se slevou.

4.9. Korunní princ je zpět

Po několika letech se do týmu Proofreading.cz vrátil Petr Behún, jeden z šílených korektorů.

4.8. Nová norma ČSN 01 6910

Od 1. 8. 2014 začala platit nová technická norma ČSN 01 6910 – Úprava dokumentů zpracovaných textovými procesory. Není sice závazná, ale tým Proofreading.cz se s ní seznámil a ve své práci se bude řídit jejími doporučeními.

1.11. Personální změna

Novým vedoucím týmu Proofreading.cz se od 1. 11. 2013 stává paní Alena Žitníková.


Objednávka korektury

Objednávka vám zabere jen pár minut.


Kontakt

Alena Žitníková
Jiskrova 517/4
147 00 Praha 4

azitnikova@proofreading.cz


© 2006–2013 Petr Behún. Všechna práva vyhrazena. Web běží na systému WordPress.
Mapa webu, O webu, Kontakt