Zápisník šíleného korektora – o češtině a nejen o ní

V tomto občasníku vycházejí odborné články, komentáře a fejetony z pera Dalibora a Petra Behúnových. Věnují se v nich trendům souvisejícím s používáním jazyka či zajímavostem ze světa jazykovědy a občas se dotknou i světa literatury a médií.

Čeština pod lupou – jazykový koutek

Píšete dopis, tiskovou zprávu nebo jiný text a dostali jste se do úzkých? Nejste si jisti, jak napsat to či ono slovo? Pak neváhejte a nahlédněte do našeho jazykového koutku. „Čeština pod lupou“ je průběžně aktualizovaný jazykový rádce, který slouží jako shromaždiště informací z mnoha dostupných příruček.

Kniha Pište správně česky

Může být kniha o češtině zábavná? Umíte si představit, že ji máte na nočním stolku a čtete si ji jako beletrii před spaním? Věříme, že vás o tom přesvědčí kniha „Pište správně česky – poradna šílených korektorů“, kterou jsme vydali ve spolupráci s vydavatelstvím Zoner Press.

Publikované články

Baví vás čeština? Zajímá vás, jak se vyhnout nejčastějším prohřeškům, kterých se Češi vůči své mateřštině dopouštějí? Pokud ano, věříme, že se vám budou líbit články, které jsme připravili ve spolupráci s internetovým magazínem Interval.cz.