Původně měl být tenhle příspěvek žhavou aktualitou, ale dny a týdny nemilosrdně plynuly a v současnosti už se jedná spíš o alibistické sdělení někoho, kdo se chce tvářit, že dění na jazykozpyteckém poli vskutku bedlivě sleduje.

Ústav pro jazyk český před nedávnem doplnil do své Internetové jazykové příručky užitečnou funkci, a sice hledání ve Slovníku spisovného jazyka českého a Slovníku spisovné češtiny.

Dřív to fungovalo tak, že po vyhledání konkrétního hesla se zobrazila pouze velmi stručná definice, naznačené dělení, tabulka se skloňováním a jeden či dva příklady. Dnes je kromě toho možné zjistit, jak je příslušný výraz definován i ve dvou výše uvedených slovnících.

Například po vyhledání slova „korektor“ se dnes zobrazí toto:

korektor_jazykova-prirucka.png

(Rád bych jen upozornil, že ten „šílený korektor“, co počmáral noviny, jsem nebyl já.)

Pokud mi nic neuniklo, mám pocit, že je to možná poprvé, kdy je Slovník spisovné češtiny k dispozici on-line. Slovník spisovného jazyka českého už sice na webu byl, ale uživatelské rozhraní nevypadalo nikterak přívětivě. V současnosti je to přece jenom lepší.

Velká výhoda navíc je, že téměř všechno podstatné k danému výrazu lze dnes najít na jednom místě. O důvod víc, proč tuhle stránku používat.

SSČ a SSJČ v rámci Internetové jazykové příručky
Štítky:

2 komentáře u „SSČ a SSJČ v rámci Internetové jazykové příručky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *